ZAPROSZENIE
Szanowni Państwo,
mamy zaszczyt zaprosić Państwa na Konferencję inaugurującą PROJEKT „DRABINA – Drama, Biografia, Narracja”, finansowany ze środków EOG.
Projekt DRABINA ma na celu wypełnienie luki edukacyjnej i upowszechnianie innowacyjnych metod oraz technik pracy z osobami starszymi, praktycznych poradników, szkoleń skierowanych do edukatorów, a także liderów środowisk senioralnych, a tym samym wzmocnienie potencjału organizacji społecznych w tym obszarze.
Celem Projektu DRABINA jest zapoznanie edukatorów senioralnych z autorską metodą pracy, która bazując na potencjale biograficznym, doświadczeniach edukacyjnych i zawodowych seniorów pozwoli kształtować postawy aktywności i zaangażowania społecznego, umożliwiając kreowanie liderów społeczności lokalnych, sprzyjając partycypacji społecznej, wzmacniając zasoby kadrowe organizacji społecznych.
W ramach konferencji zapoznamy Państwa z ideą projektu opartego na: DRAMIE, BIOGRAFII, NARRACJI. Konferencję zaszczyci Konrad Imiela, dyrektor Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu, który wygłosi wykład nt. roli i znaczenia opowieści o życiu oraz roli teatru w rozwoju każdego z nas. W programie m.in. spotkanie z ekspertkami z Islandii, między innymi Ewą Marcinek, która przybliży nam specyfikę teatru społecznego i kreatywnego pisania, ekspertkami w dziedzinie biografii: dr Joanną Wawrzyniak, dr Bogną Bartosz, ekspertką w obszarze dramy Agnieszką Buśk, ekspertką w dziedzinie edukacji osób starszych: Iloną Zakowicz oraz ekspertką w obszarze aktywizacji osób starszych: Alicją Przepiórską-Ułaszewską.
KONFERENCJA ODBĘDZIE SIĘ online/ Zoom, 23.04.2021 roku w godz. 10.00-13.30.
Szczegółowy harmonogram Konferencji zostanie przesłany po otrzymaniu zgłoszenia udziału w konferencji przesłanego przez Państwa na adres: marzena.szwegler@morawa.org
Serdecznie zapraszamy!
Organizatorzy i Partnerzy Projektu
ZAPRASZAMY PRZEDSTAWICIELI NGO PRACUJĄCYCH W OBSZARZE EDUKACJI I AKTYWIZACJI OSÓB STARSZYCH.
10.00-10.15
Marzena Szwegler: Inauguracja, przywitanie zaproszonych gości.
10.15-11.00
Konrad Imiela: Opowieści przetrwają w teatrze. Prezentacja projektu DraBiNa
11.00-11.15
Alicja Przepiórska-Ufaszewska: Po co nam drabina? – cele i założenia projektu.
11.15-11.30
dr Bogna Bartosz: Wspinając się po drabinie każdy szczebel ważny … słów kilka o działaniach w projekcie.
11.30-11.45
Ilona Zakowicz: Małymi krokami na szczyt, czyli kilka słów o rezultatach projektu.
11.45-12.15
Ewa Marcinek: Teatr społeczny
12.15-12.45
dr Joanna Wawrzyniak: Bogactwo i niepowtarzalność biografii. Praca warsztatowa z własnym życiem.
12.45-13.15
Agnieszka Buślc. W dramie ważne są przede wszystkim nie postacie, a postawy i działania – o esencji dramy w pracy z grupami.
13.15-13.30
Dyskusja i pytania.
Komentarz do “Konferencja inaugurująca PROJEKT”
Jestem zachwycona tymi prelekcjami . Pan Dyrektor Imiela komunikatywnie zobrazował rolę teatru jako przekaźnika ważnych ludzkich problemów . Czasami oglądając kolejny raz spektakl teatralny odebrałam go zupełnie inaczej niż za pierwszym razem. Wyczuwałam zupełnie inne emocje granej postaci przez aktorkę …. czasami oglądając sztukę mam ochotę na wejście w dialog z aktorem , tak mocno utożsamiam się z bohaterem….. jak biorę udział w sztuce to muszę ją rozumieć „ po swojemu” i wtedy nie mam problemu….. brałam udział w warsztatach literackich , a dzisiaj uzupełniłam swoje pomysły i przemyślenia, bo nie jestem usatysfakcjonowana tym co zrobiłam i …. dzisiaj wiem z czym mam problem . Podoba mi się , że „ imanentna cecha teatru to ulotność” i „ że trzeba wyłuskać to coś co płynie ze sceny „ itd.,itd., Wynotowałam sobie także wiele cennych uwag pozostałych Pań prelegentek , ale o tym wszystkim podzielę się w swoim czasie.