Agnieszka Buśk

Agnieszka Buśk

Agnieszka Buśk

Jestem absolwentką pedagogiki resocjalizacyjnej oraz trenerką i superwizorką dramy stosowanej. Od 17 lat realizuję projekty społeczne, a te skierowane do seniorów są szczególnie bliskie mojemu sercu.

Doświadczenie


Od 2007 r. jestem związana ze Stowarzyszeniem Praktyków Dramy STOP-KLATKA, gdzie praktykuję dramę w różnych obszarach życia społecznego. W ramach projektów edukacyjnych i kulturalnych pracuję z seniorami oraz grupami międzypokoleniowymi zarówno z mniejszych miejscowości, jak i z aglomeracji.
Od samego początku, gdy zaczęłam pracę edukacyjną i profilaktyczną z grupami, towarzyszyła mi drama oraz Teatr Uciśnionych. Na sali warsztatowej (stacjonarnej i wirtualnej) spędziłam ponad 15 000 godzin.
Najciekawszy projekt senioralny, w który byłam zaangażowana w ostatnich latach to “Senior to Integracja”. W okresie 2017-2020 zrealizowaliśmy wspólnie z członkami i członkiniami Mazowieckich Rad Seniorów 17 debat społecznych opartych o interaktywny spektakl.
Łącznie – jako kanwa dla debat – powstało 5 spektakli Teatru Forum i Legislacyjnego (dot. wyzwań przy zakładaniu rad seniorów, wyzwań przy działaniu w radach seniorów, prawa seniorów do miłości i bliskości, barier we współpracy w nieformalnych grupach seniorskich oraz opresji, które ujawniła pandemia). W działaniach projektowych wzięło udział blisko 700 seniorów i seniorek z całego województwa mazowieckiego.

 

Aktualnie


Uzupełniam swoją dramową praktykę o inne metody: coaching, facylitację, gry strategiczne.
Coraz bardziej podoba mi się łączenie kilku różnych metod w zależności od potrzeb grup, z którymi pracuję. Warsztaty w projektach społecznych przeplatam szkoleniami dla grup
biznesowych oraz zajęciami na studiach podyplomowych.

Wolny czas?


Ciągle go zbyt mało… Ale jeśli się trafi to biorę do ręki książki o duchowości. Poza tym uwielbiam tańczyć i grać w planszówki wymagające kreatywnego myślenia. W ostatnim
czasie odkryłam też radość z pieczenia ciast i przygotowywania deserów

Dlaczego DRABINA?


Dla mnie drabina to symbol , który wiąże się z byciem w dobrej kondycji – aby na nią wejść czy wykonywać na niej różne prace niezbędna forma fizyczna oraz umiejętność utrzymania równowagi. Ideą, która przyświeca mi od jakiegoś czasu przy tworzeniu różnych programach warsztatowych jest poruszanie tematu wewnętrznej równowagi i sprawdzania życiowego balansu.