Janina Chochłakiewicz

Janina Chochłakiewicz

Janina Chochłakiewicz

Jestem trenerem umiejętności psychospołecznych, myślenia krytycznego, jogi śmiechu, tutorem, reżyserem teatralnym i pedagogiem.


Doświadczenie


Jestem absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego, mgr filologii polskiej. W 2002 r. ukończyłam Szkołę Trenerów „Sieć” organizowaną przez Wrocławską Pracownię Psychoedukacji „Plus” i rekomendowaną przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, zdobywając uprawnienia do prowadzenie warsztatów, treningów, grup wsparcia i rozwoju osobistego. Jestem absolwentką Studium Socjoterapii, Profilaktyki i Promocji Zdrowia, Kolegium Tutorów oraz trenerką myślenia krytycznego i jogi śmiechu. Ukończyłam studia podyplomowe (reżyseria) w Akademii Teatralnej w Krakowie, filia we Wrocławiu (dawna PWST). Mam doświadczenie w pracy teatralnej z Seniorami oraz grupami międzypokoleniowymi. W latach 2006-2015 prowadziłam Pracownię Edukacji i Rozwoju Osobistego „Chojan”. Mam 15-letnią praktykę warsztatową i szkoleniową, realizuję zajęcia oparte na programach autorskich z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, w tym z grupami międzypokoleniowymi i Seniorami, również na Uniwersytecie III Wieku w Wałbrzychu.

Aktualnie


Pracuję jako nauczyciel w II Liceum Ogólnokształcącym w Wałbrzychu oraz w Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości w Wałbrzychu, prowadząc zajęcia na studiach podyplomowych na kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza. Obecnie prowadzę warsztaty jogi śmiechu dla wałbrzyskich Seniorów w ramach projektu „Świadomy, zdrowy, szczęśliwy”. W ramach projektu „Aktywny Senior” prowadzę w Szczawnie Zdroju wykłady tematyczne. Realizuję warsztaty teatralne.

Wolny czas?


Lubię spotykać się z ludźmi, oglądać spektakle lub filmy w kinach studyjnym. W wolnym czasie chętnie sięgam po książkę albo gram w Scrabble.

Dlaczego DRABINA?

Drabina jest dla mnie symbolicznym pomostem między tym co możliwe i niemożliwe. Wystarczy postawić stopę na pierwszym szczeblu, by się przekonać, że wspinanie się po niej może być nie tylko wyzwaniem, ale także przekraczaniem ograniczeń i jednym ze sposobów poznania siebie, nawet wtedy, gdy jest się przekonanym, że pierwszą młodość ma się już za sobą.